MODACRUZ AVRUPA’YA UÇURUYOR KAMPANYASI KATILIM KOŞULLARI

23 Ekim – 23 Kasım 2017 tarihleri arasında www.modacruz.com adresinden ve ModaCruz mobil uygulamalarından tek seferde veya her biri en az 20 TL değerinde olmak kaydı ile toplamda 500 TL (Beşyüz Türk Lirası) ve üzeri alışveriş yapan Türkiye’de ikamet eden 18 yaşını doldurmuş TC vatandaşı gerçek kişiler ModaCruz Avrupa’ya Uçuruyor Kampanyası’ndan faydalanma hakkı elde edeceklerdir.

Kampanya aşağıdaki koşulları kapsar ve katılımcılar kampanyaya katılmadan evvel bu koşulları eksiksiz okuyup, kabul ettikleri takdirde kampanyaya katılmakla mükelleftir. Bu halde, Tüketiciler, kampanyaya katılım başvurusunda bulunmak ile birlikte aşağıdaki koşulları peşinen kabul etmiş sayılır. Tüketicilerin, iş bu Katılım Koşullarının herhangi birine veya sürelere uymaması, eksik veya hatalı bilgi ve belge ibraz etmesi halinde, yapılan kampanya katılım başvurusu geçersiz sayılır ve bu halde Tüketici kampanyadan faydalanamaz, kendisine ilave bir hak tanınmaz.

1. Tüketicilerin, kampanyadan ve kampanya çerçevesindeki promosyon haklarından faydalanabilmeleri için öncelikle, kampanya tarihleri olan 23 Ekim – 23 Kasım 2017 tarihleri arasında kampanya uygulayıcısı olan www.modacruz.com adresinden ve/veya ModaCruz mobil uygulamasından tek seferde veya toplamda 500 TL ve üzeri alışveriş gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

2. Bu kampanya, tedarik edilecek ekonomi sınıfı tek kişilik promosyon uçak bileti bedeli hariç, tüm havalimanı vergileri (bu vergileri kapsayan yakıt harcı, her ülkeye göre farklı sayıda olan kalkış ve iniş yapılan havalimanları vergileri, seyahatten kaynaklanabilecek olan tüm sair harç, sigorta bedeli, diğer vergiler ve bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla benzeri tüm gider ve masraflar Tüketici’nin kendisine ait olmak kaydı ile), harçlar (bilet kesim ücreti 10 €) ve bunlarla sınırlı kalmamak kaydı ile benzeri tüm masraflar katılımcıya ait olacak şekilde sadece Ankara, İstanbul ve İzmir havalimanlarından sadece Barselona, Amsterdam, Atina, Berlin, Brüksel, Budapeşte, Londra, Milano, Münih, Paris, Roma veya Viyana varış noktalarından birine, ekonomi sınıfında tek kişilik gidiş - dönüş uçuş bileti promosyonundan faydalanma hakkı sağlar.

3. Kampanyadan faydalanabilmek için tüketicilerin www.modacruz.com veya ModaCruz mobil uygulamasına üye olması zorunludur. Kampanya’dan faydalanabilmek için ModaCruz‘a giriş yapılarak, alışveriş gerçekleştirmesi ve akabinde kampanya tarihleri arasında belirtilen tutarda alışveriş gerçekleştirmesi gerekmektir.

4. Tüketicilerin, kampanya çerçevesinde tedarik edilen tek kişilik ekonomi sınıfı uçak bileti promosyonu hakkından faydalanabilmeleri için öncelikle, kampanya tarihleri arasında www.modacruz.com adresinde veya ModaCruz mobil uygulamasında tek seferde veya her biri en az 20 TL değerinde olmak kaydı ile toplamda 500 TL (Beşyüz Türk Lirası) ve üzeri alışveriş yapmaları gerekmektedir.

5. Toplam alışveriş tutarının 500 TL’yi aşması halinde ModaCruz tarafından kendilerine e-posta yolu ile iletilecek Kampanya Katılım Kodu ile birlikte, 23 Aralık 2017 tarihine kadar www.modacruzavrupayaucuruyor.com adresinde bulunan kampanya web sitesine giriş yaparak aşağıdaki başvuru adımlarını izleyerek kampanya katılım başvurusunda bulunmaları gereklidir.

· Kampanya katılım başvurusunda bulunacak tüketicinin, www.modacruz.com adresinde bulunan online alışveriş sitesine üye olmakla, belirtilen tutardaki alışverişi gerçekleştiren ve dolap sahibinin adıyla tüketicinin bizzat kendisi olması ge

rekmektedir. Kampanya katılım başvurusunda bulunan tüketicinin ModaCruz üyeliği gerçekleştiren tüketicinin bizzat kendisi olmaması halinde, kampanya katılım başvurusu reddedilir ve tüketici kampanyadan faydalanamaz, bu halde kendisine ilave bir hak tanınmaz.  

·  Katılımcıların, kendilerine iletilen kampanya katılım kodu ile birlikte www.modacruzavrupayaucuruyor.com adresinde bulunan kampanya web sitesine giriş yaparak rezervasyon formuna ulaşmaları ve formu eksiksiz ve gerçeğe uygun olarak doldurup çıktısını almaları ve imzalamaları gerekmektedir.

· Rezervasyon formunda 3 farklı kalkış ve varış noktaları ve de 3 farklı dönüş uçuş tarihi tercihi belirtilmiş olmalıdır. (Tüketicilerin 3 farklı gidiş-dönüş güzergâhı belirtmemesi halinde, başvuru geçersiz sayılacaktır)

·  Katılımcı tarafından tercih edilebilecek ilk gidiş uçuş tarihi tercihi, kampanyaya başvuru tarihinden itibaren en erken 6 hafta sonrası olmalıdır. (Tüketicilerin, tercih edecekleri 3 farklı gidiş-dönüş tarihinden en az birinde kampanyaya başvuru tarihinden itibaren en erken 6 hafta sonrasından itibaren uçuş tercihi belirtmemesi halinde, başvuru geçersiz sayılacaktır)

· Tercih edilecek gidiş tarihleri arasında en az 2 hafta olmalıdır. Biletleme yapılırken öncelikle ilk tercihler değerlendirmeye alınacaktır. (Tüketicilerin, tercih edecekleri 3 farklı gidiş-dönüş tarihlerinin her birinin arasında en az ikişer hafta bulunmaması halinde, başvuru geçersiz sayılacaktır)

· Katılımcıların, gidiş yapacakları havalimanı ile dönüş yapacakları şehir aynı olmalıdır. Aksi halde başvuru geçersiz sayılacaktır. (Gidiş ve dönüş havalimanları aynı şehirde olmak koşuluyla farklılık gösterebilir)

·  Seçilecek en son geri (uçuş) dönüş tarihi 10 Temmuz 2018 olabilir.

·  20 Aralık 2017 ile 03 Ocak 2017 tarihleri arasındaki süre ve bu tarihler Kampanya’ya dâhil olmayıp, bu tarihlerde biletleme yapılmaz. Türkiye Cumhuriyeti resmi tatil günlerinde doluluk durumuna göre kısıtlama getirebilir.

· Tüketicilerin kampanyadan faydalanabilmeleri için, alışveriş yapan dolap sahibinin ismi ile kampanya katılım başvurusunda bulunan tüketicinin kendi ismine düzenlenmiş olması zorunludur.

·  ModaCruz dolap sahibinin ismi ve soyismi ile uçak bileti düzenlenen kişinin aynı olması gerekmektedir.

·  Tüketicinin satın almış olduğu ürünlerin alışveriş tutarının hiçbir koşulda 500 TL’nin altına düşmemesi gerekir. Satın alım sonrası ürünlerin tamamı veya bir kısmının iade edilmesi veya değiştirilmesi ve bu nedenle toplam alışveriş tutarının 500 TL’nin altına düşmesi durumunda kişinin kampanyadan faydalanma hakkı sona erer, kendisine iletilen kampanya katılım kodu geçerliliğini yitirir.

·  Bu maddede bahsi geçen koşulların tamamının eksiksiz olarak yerine getirilmemiş olması halinde yapılan başvuru geçersiz sayılacak ve tüketici kampanyadan faydalanma hakkını kaybedecektir

6. Katılımcıların, kampanya katılım koşullarına uygun ve eksiksiz olarak doldurup imzalamış oldukları rezervasyon formlarını 23 Aralık 2017 tarihine kadar (posta/kargo/kurye gönderim tarihi esas alınacaktır) kampanya düzenleyicisine göndermeleri gerekmektedir. Kampanya başvuru belgelerinin posta, kurye veya kargo yoluyla yapılması zorunlu olup, elden getirilen belgeler kabul edilmez. Bu belgelerin tamamının eksiksiz ve kampanya katılım koşullarına uygun olarak gönderilmemiş olması halinde tüketici kampanyadan faydalanamaz. Kampanya katılım başvurusunda bulunan tüketicilerin, kendilerine kampanya katılım kodunu 23 Aralık 2017 tarihine kadar eksiksiz olarak göndermemesi halinde kampanya katılım başvurusu geçersiz sayılacak ve tüketiciye ilave bir hak tanınmayacaktır. 

7. Tüketicilerin, başvuru formunu eksik, hatalı veya gerçeğe aykırı olarak doldurmaları veya kampanya web sitesine kampanya katılım kodunun kendilerine e-posta yolu ile iletildiği tarihten itibaren giriş yaparak başvuru adımlarını tamamlamamaları veya kampanya düzenleyicisine imzalanmış ve doldurulmuş başvuru formunu göndermemeleri veya başvuru formunu imzalamadan göndermeleri veya başvuru formunu eksik veya hatalı doldurarak göndermeleri veya kampanya başvuru formunun 23 Aralık 2017 tarihine kadar (kargo teslim tarihi de dâhil edilerek hesaplanmak sureti ile) başvuru evraklarını kargoya vermemiş olmaları veya kendisinden istenilen bilgilerin tamamını veya bir kısmını eksik veya gerçeğe aykırı doldurması, alışverişi yapan dolap sahibinin isim soyismi ile kampanya katılım başvurusunda bulunan tüketicinin aynı kişi olmaması halinde kampanya katılım başvurusu geçersiz sayılacak ve tüketiciler kampanyadan faydalanma haklarını kaybedeceklerdir.

8. Katılımcıların, postane, kurye veya kargo yolu ile gönderecekleri gönderilerin kaybolması, çalınması, zarar görmesi, okunaklı olmaması, yanlış ya da eksik doldurulması veya eksik olması halinde, ispat yükü bizzat tüketicilerin kendilerine ait olup, ModaCurz ve BA Life’ın bu evrakların kaybolması, çalınması, zarar görmesi ya da sair sebeple bulunmaması halinde hiçbir ispat külfeti ve sorumluluğu olmadığını bildiğini ve bu hususta ModaCruz ve BA Life’tan herhangi bir tazminat veya sair ödeme talep etmeyeceğini gayrikabili rücu kabul beyan ve taahhüt eder

9. Tüketiciler tarafından gönderilen kargo içeriğindeki belgeler, bilgiler ve süre koşulları kontrol edildikten sonra, Kampanya katılım başvurusu geçerli olan tüketicilere, kargonun kampanya uygulayıcısına ulaştığı tarihten itibaren 10 (on) iş günü içerisinde, başvuru formunda belirtilmiş oldukları cep telefonu numarasına SMS yolu ile bilgilendirme mesajı gönderilecektir.

·  Tüketicilere, başvuru formunda belirttikleri 3 (üç) farklı uçuş güzergâhı esas alınarak, sadece anlaşmalı uçuş firmaları olan Türk Hava Yolları, Lufthansa, British Airways, Air France, KLM ve Alitalia hava yollarının uygunluk durumlarına göre, en geç 10 iş günü içerisinde uçuş teklifi sunulacak ve aynı zamanda çıplak uçak bileti bedeline dâhil olmayan ve dolayısıyla kampanya kapsamında olmayan vergi ve harçlar konusunda telefon, SMS ve e-posta yolu ile bağlantı kurularak bilgi verilecektir.

·  Uçuşların doğrudan ya da aktarmalı olması mümkün olup, bu hususta tüketicinin uçuş değişikliği, havayolu firması değişikliği, yeni tarih talep hakkı ya da sair değişiklik ya da talep tercih hakkı bulunmamaktadır.

·  Biletleme yapılırken anlaşmalı havayolu firmalarının müsaitlik durumuna göre tüketici tarafından başvuru formunda belirtilen 3 (üç) farklı tercih çerçevesinde, Türkiye Cumhuriyeti resmi tatil dönemleri ile varış noktasındaki özel olaylar, fuarlar veya yerel tatiller çerçevesinde uçuş teklifi sunulacaktır. Tüketicinin alternatif tarihler sunulması hakkında itiraz, talep veya tercih hakkı yoktur.

· Katılımcıya, başvuru formunda belirtilen tercihlerine göre sadece bir adet uçuş teklifi gönderilecektir. Katılımcı bu teklifi kabul etmekle yükümlüdür. Bu teklifin kabul edilmemesi halinde, BA Life Marketing tarafından katılımcıya başka bir teklif sunulmaz. Ancak, katılımcı tarafından tercih edilen her 3 (üç) alternatifin de dolu olması durumunda, BA Life Marketing katılımcıya sadece bir defaya mahsus olmak üzere alternatif tarih sunabilir. Alternatif tarih katılımcı tarafından uygun bulunmaz ise son bir defaya mahsus farklı tarih alternatifi sunulur.

· Uçuş teklifi, Türk Hava Yolları, Air France, Lufthansa, British Airways, KLM ve Alitalia hava yollarına ait seferlerden sunulacak olup katılımcıların havayolu firması seçme hakkı bulunmamaktadır. Seçilen çıkış ve varış şehirlerinde birden fazla havalimanı bulunması durumda çıkış ve varış havalimanları kampanyaya dahil olan uçak biletlerinin uygunluğuna bağlı olarak, kampanya düzenleyicisi tarafından belirlenecektir.

· Türkiye Cumhuriyeti resmi tatil dönemleri ile varış noktasındaki özel olaylar, fuarlar veya yerel tatiller nedeniyle uçuşlar kısıtlanabilir ve katılımcılara başvuru formunda belirttikleri tercihlerine ait uçuş teklif edilebilir. Katılımcıların, farklı başvurulardaki diğer katılımcılar ile beraber aynı uçuşta yer alması garanti edilmez.

10. Katılımcılar, kendilerine sunulan uçuş teklifi onayını 24 saat veya 24-48 saat içerisinde kampanya düzenleyicisine kampanya danışma hattını arayarak veya teklif e-postasını yanıtlayarak bildirmelidirler.

·  Uçuş teklifi onayı ile 24 saat içerisinde geri dönüş yapan katılımcılar için kendilerine sunulan teklifte belirtilmiş olan ücretler geçerliliğini korur.

·  Uçuş teklifi onayı ile 24-48 saat arasında geri dönüş yapan katılımcıların tekliflerinde 50,00-Euro’ya kadar bir artış söz konusu olabilir. Net artış rakamları anlık sorgulamalar neticesinde katılımcılara kampanya düzenleyicisi olan BA Life Marketing’in müşteri temsilcisi tarafından bildirilir.

· Kampanya danışma hattını arayarak veya teklif e-postasını yanıtlayarak 48 saat içerisinde uçuş teklifine olumlu şekilde geri dönüş yapmayan katılımcılar, uçuş teklif haklarını kaybederler ve başvuruları geçersiz sayılır. Bu halde, katılımcılara yeni bir başvuru hakkı verilmez ve yeni bir biletleme işlemi yapılmaz. Uçuş teklifine 48 saat içinde geri dönüş yapmayan ve/veya olumsuz şekilde geri dönüş yapan katılımcılara da ikinci bir teklif gönderimi sağlanmaz.

11. Çıplak uçak bileti ücreti hariç diğer ödemelerin (Katılımcı tarafından onay verilen uçuşa ait hava limanı vergileri, bilet servis bedeli, seyahat sigortası ve seyahat acentesi veya uçuş firması tarafından talep edilen diğer ek masraflar) yapılacağı kredi kartının kampanya katılım başvurusunda bulunan rezervasyon formunda adı belirtilen tüketicinin bizzat kendisine ait olması gerekmektedir. Kampanya çerçevesinde tedarik edilen çıplak uçak bileti bedeli hariç, katılımcılar tarafından karşılanması gerekli olan havalimanı vergisine ve 10 € bilet servis bedeline ilişkin ücretlerin ödemeleri sadece kredi kartı (VISA ya da MasterCard) ile gerçekleşebilir, para havalesi ve sanal kart geçerli değildir. Başka bir gerçek veya tüzel kişi adına düzenlenmiş veya herhangi nam altında olursa olsun adi şirket, şirket, dernek veya vakıf vb. tüzel kuruluşlar adına düzenlenmiş kredi kartları geçerli değildir.

12. Tüketiciler, uçuşa ait hava limanı vergileri, bilet servis bedeli, seyahat sigortası ve seyahat acentesi veya uçuş firması tarafından talep edilen diğer ek masraflara ilişkin ödemelerin gerçekleşebilmesi için uçuş teklifi ile birlikte gönderilmiş olan Mail Order Formu  (kredi kartın fiziksel olarak bulunmadığı ortamda posta, telefon veya internet aracılığı ile yapılabilen kredi kartı ödeme talimatıdır) uçuş teklifinin gönderiminden itibaren 24 saat içinde eksiksiz doldurulup imzalanarak uçuş teklifi e-postasına cevaben gönderilmelidir. Mail Order Formu’nu doldurarak belirtilen süre içerisinde göndermeyen katılımcılar uçuş haklarını kaybederler ve başvuruları geçersiz sayılır. Bu halde, katılımcılara yeni bir başvuru ve biletleme işlemi yapılmaz. İlgili havayolu firması veya acentenin kendi iç kuralları ve prosedürleri gereği uçuş teklifinin tüketici tarafından onaylanmasından veya ödemelerin gerçekleştirmesinden sonra tüketicilerin kendilerinden kaynaklanan sebeplerle kendi iradeleri ve istekleri doğrultusunda promosyon uçak biletlerinin iptal veya iade talebinde bulunmaları halinde tüketicilerin ödemiş oldukları çıplak uçak bileti hariç diğer ödemelerden bir takım kesintilerin yapılması mümkün olup, tüketiciler tüm iade ve iptal talebinde bulunmadan önce bu hususu dikkate almak mecburiyetindedir. Bu konuda kampanya uygulayıcısı ve ModaCruz’un müdahale hakkı bulunmamaktadır.

13. Katılımcılar, uçuş teklifini onaylandıktan ve bilet işlemleri gerçekleştirildikten sonra herhangi bir değişiklik veya iade talep edemezler. Ne ModaaCruz’dan ne de BA Life Marketing’den başka bir kampanya katılımı, tazminat veya sair ödeme talep edemezler. İstisnai bir durum olasılığında ise tüketicinin doğrudan kampanya düzenleyicisi ile e-posta yolu ile iletişime geçmesi zorunludur.

14. Tüketiciler, kampanya çerçevesindeki uçak bileti promosyonu hakkından sadece 1 (bir) defa faydalanabilecek olup, adlarına düzenlenmiş birden fazla 500 TL değerinde alışveriş faturası olması veya tek bir fatura içeriğinde birden çok 500 TL değerinde alışveriş gerçekleştirmiş olmaları de ve her halükarda kampanyadan ve kampanya çerçevesindeki uçak bileti promosyonu hakkından sadece 1 (bir) defa faydalanabilecekleri için, aynı kişi kampanyadan ikinci kez faydalandırılmaz. Bu şekilde yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Şüpheye mahal vermemek kaydı ile, satın alımı gerçekleştiren tüketici ile uçuş hakkından faydalanmak isteyen aynı kişi olmaması durumda başvuru geçersiz sayılacak ve ikinci başvuru hakkı tanınmayacaktır.

15. Her ne nam altında olsun adi şirketler veya diğer tüzel kişiler veya tüzel kişiliği bulunmasa bile iş ortaklıkları veya adi şirketler ve nitekim bunlar adına düzenlenmiş faturalar ve kredi kartları ile Kampanya’dan faydalanılamaz. Şüpheye mahal vermemek kaydı ile, Faturanın gerçek kişi adına düzenlenmemiş olması ve her halükârda ödemelerin yapılacağı kredi kartının gerçek kişi tüketiciye ait olmaması halinde, yapılan başvuru geçersiz sayılacaktır.

16. Ne ModaCruz ne de BA Life uçuşların iptali, gecikmesi, havayolu firması tarafından uçuş saat ve rotalarında değişiklik yapılması ya da ertelenmesi durumlarından sorumlu tutulamaz. ModaCruz ve BA Life savaş, deprem, doğal felaketler, saldırı, terörist eylem veya benzeri mücbir sebep durumlarında kampanyayı askıya alma ve iptal etme hakkını saklı tutar.

17. Seyahat eden katılımcılar yanlarında geçerli bir pasaport bulundurmakla yükümlüdürler. Tüm yasal gereklilikler, vize, seyahat edilen ülke ve havayoluna ilişkin yasal gereklilikler de dahil olacak şekilde seyahat eden şahıs için bağlayıcıdır. ModaCruz ve BA Life bunlar için herhangi bir yükümlülük kabul etmez. Seyahat eden şahıs kendi seyahat sigortasından sorumludur.

18. Tüketici, kampanyaya bağlı katılım esnasında veya sonrasında meydana gelebilecek herhangi bir sorundan, kendisinin  her türlü ihmal ve kusurlarından kaynaklanabilecek maddi, manevi, bedeni bir zarar veya ziyandan, çalıntı eşyadan, herhangi bir kaza veya benzeri bir zarar görmesinden, acenteler ve havayolları tarafından sunulacak hizmetlerden ve bunların kalitelerinden, doğacak farklılıklardan, uçuş iptali, gecikme, erteleneme ya da rota değişikliklerinden dolayı doğrudan veya dolaylı olarak BA Life'ı ve ModaCruz’u sorumlu tutamaz. Katılımcı bu halde, bu firmalardan herhangi bir tazminat veya sair ödeme talep etmeyeceğini gayrikabili rücu kabul beyan ve taahhüt eder.

19. Tüketiciler, iş bu kampanyaya katılım başvurusunda bulunmakla, BA Life Pazarlama Reklam Organizasyon Tic. Ltd. Şti tarafından düzenlenen  kampanya çerçevesinde, paylaştıkları bir takım bilgilerin (Ad, Soyad, TC Kimlik numarası ve Telefon Numarası, e-posta adresi ve kampanya kapsamında sağlanmış olan sair kişisel veriler) kampanya kapsamı ile sınırlı olarak ve gerektiğinde program ortakları ile paylaşılabileceğini, toplanabileceğini, saklanabileceğini, depolanabileceğini, işlenebileceğini, yurtiçi ve yurtdışına aktarılabileceğini kabul beyan ve taahhüt ederler. Bu halde tüketiciler, kampanya web sitesinde yer alan 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve bu kanun kapsamındaki hakları ile ilgili “KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN BİLGİLENDİRME, BEYAN ve ONAY FORMU”nu okuyup online olarak onay verdikleri takdirde kampanyaya katılmalıdır.

20. Bu kampanya diğer kampanyalar ile birleştirilemez, promosyon hakları nakde çevrilemez, takas, devir, temlik edilmez, depozito olarak veya herhangi bir hesaba ödeme olarak kullanılamaz.

21. Kampanya şartlarına uymayan bir durum tespit edildiğinde ModaCruz ve BA Life söz konusu promosyonları ve kampanya katılım kodlarını kayıtsız şartsız iptal etme hakkını saklı tutar veya tüketiciden kampanyaya katılım için gerekli olan ürünlerin alışverişini ispatlayan faturanın aslını ibraz etmesini talep edebilir.

22. Bu kampanya çerçevesindeki promosyonlar stoklarla sınırlı olup, mal veya hizmetin parasal karşılığı talep edilemez.

23. Kampanya katılımı ile kampanya koşullarının kabul edildiği varsayılır. Burada geçen kampanya koşulları Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabidir.

İyi alışverişler dileriz.

Yetkili Kurum ve Tüketici Danışma Hattı:


Yetkili Kurum: BA Life Pazarlama Organizasyon Ltd. Şti.
Adres: Tomtom mah. Camcı Fevzi Sk. No: 32 Beyoğlu-İstanbul
İrtibat Numarası: 0212 243 45 39
Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma (9:30 – 18:00 arası)

(Türkiye Cumhuriyeti resmi tatil günlerinde danışma hattı hizmeti verilmemektedir.)

Top